Kdo jsem...

Úvod Přeprava koníKdo jsem...

   Jmenuji se Ivana Štinglová a přepravou koní se profesionálně a oficiálně (myšleno s potřebnými povoleními) zabývám od roku 2009.


   Psal se rok 2007 a vše začalo jak jinak, než koupí mého prvního koně, kterého bylo nutno nějak dopravit z Brna do Bechyně. Kamarádka půjčila vlek, potřebné auto bylo doma a tak jsme se s mým tatínkem vypravili pro koně. Během krátké doby následovaly další a další přepravy koní, kdy jsem jezdila jako druhý řidič a snažila se jízdu s živými zvířaty okoukat a následně i pak v praxi osahat. Tisíce kilometrů při přepravě závodních holubů se střídaly s přepravou koní na závody. A tak se sama naskytla otázka, proč to nezkusit profesionálně. Na internetu jsem vyhledala člověka, který mi dal do začátku hodně rad, ze kterých čerpám i nadále. Občas se mi naskytne příležitost, kdy je tento, pro mě velice vzácný člověk, tady na jihu a zároveň i mně vyjde čas a vyrazím na jeho přednášku o přepravách koní a projektu, u jehož zrodu stál a je jedním ze členů jeho týmu. Tím o kom mluvím, je Pavel Čechovský a Horse Emergency www.konskazachranka.cz Tímto bych chtěla "Čechuldovi" vyslovit veliké díky.


   Díky jeho radám vím, že kůň není jen "určitý druh nákladu" a vše má svá pravidla. A pokud se tomu člověk chce věnovat pořádně, musí tomu i něco obětovat. Od rozšíření živnostenského oprávnění o koncesní listinu, kurz pro přepravce, díky kterému se i přeprava koní stala mou bakalářskou prací, až po každoroční školení řidičů profesionálů a konče tolik potřebným pojištěním přepravovaných zvířat.


   Péče o přepravovaná zvířata je u mě na prvním místě...

Copyright 2015 - 2024 © EquiRáj